Lifting szyi

Lifting szyi Szczecin

Zmiany z wiekiem i wiotkość tkanek mogą powodować obniżenie podbródka, oraz wiotkość tkanek szyi. Zmiany te określamy jako: deformacja typu szyi indyczej, lub inaczej tak zwane sznury szyi, czy obwisłość podbródka. Generalnie wszystkie te zmiany możemy skorygować za pomocą odpowiednich zabiegów chirurgicznych, które nazywamy plastyką podbródka albo liftingiem szyi, w zależności od tego którą okolicę operujemy.

Łączenie liftingu szyi z innymi zabiegami

W niektórych przypadkach kiedy zmiany obejmują twarz, podbródek i szyję, operacje możemy połączyć i wykonać jednocześnie lifting szyi, podbródka i twarzy w czasie jednej procedury.

Rekonwalescencja

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja jest dobra, zwykle nie występują  większe dolegliwości bólowe. Natomiast bardzo ważne jest aby po operacji przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących opatrunków, masażu,  bandażowania szyi i twarzy. Stosowanie opatrunków uciskowych ma podstawowe znaczenia dla prawidłowego gojenia tkanek i dokładnego wymodelowania szyi i twarzy. Szwy usuwa się po 5 – 7 dobach w miejscach odkrytych, a w miejscach, które są zakryte czyli w okolicy owłosionej skóry głowy szwy możemy usuwać po 8 – 10 dniach. Zależy to od przebiegu gojenia. Bardzo ważne jest aby po operacji stosować także dobre kosmetyki, które natłuszczają, nawilżają i natłuszczają skórę.

Rejestracja

Najnowsze wpisy