Lifting twarzy

Lifting twarzy Szczecin

Lifting twarzy to inaczej podniesienie twarzy. Operacja polega na podniesieniu opadniętych i rozciągniętych tkanek twarzy. Głównym zadanie operacji jest korekta tak zwanych zmian lub zmarszczek grawitacyjnych. Zabieg nie wpływa istotnie na kondycję i wygląd skóry. Dla tego współczesne poglądy na odmładzanie twarzy zalecają łącznie operacji liftingu z zabiegami poprawiającymi jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. Cięcie skórne wykonuje się w okolicach mało widocznych. Większa część blizny umiejscowiona jest we włosach oraz za małżowiną uszną. Szwy usuwa się po 5 10 dniach od operacji zależnie od miejsca. Dreny usuwa się po 2-3 dniach.  Należy podkreślić, że lifting twarzy jest pojęciem ogólnym pod którym kryje się wiele rodzajów operacji wykonywanych zależnie od potrzeb. Przeciętnie operację wykonuje się u kobiet w wieku 50 plus. Trwałość operacji zależy od indywidualnej biologii tkanek, ich elastyczności, oraz utrwalenia wyniku właściwymi zabiegami fizjoterapeutycznymi.

Dlaczego wykonywany jest lifting twarzy?

Operacja przeznaczona jest dla osób, u których na skutek wiotkości skóry i aparatu powięziowego twarzy poszczególne elementy uległy obniżeniu. Należą do nich: boczne kąty oczu, kąty ust, fałdy nosowo – wargowe, załamanie linii żuchwy nazywane popularnie „chomikami”. To powoduje, że twarz wygląda na smutną, zmęczoną, pochmurną. Dzięki operacji możemy poszczególne elementy anatomiczne podnieść do góry zmieniając owal twarzy  i przywrócić  wygląd z młodych lat.

W jakim wieku najczęściej powinno się wykonać lifting twarzy?

Wiek w którym występują obiektywne wskazania do liftingu jest zróżnicowany. Zależy to od indywidualnych predyspozycji i od tego jak przez całe życie dbamy o skórę. Przeciętnie jest to próg 50 lat i więcej. Przed 50 rokiem życia bardzo rzadko wykonuje się liftingi twarzy. Osoby które bardzo lubią opaloną skórę i wystawiały twarz na ekspozycję słoneczną mają skórę bardziej zniszczoną i zmiany które korygujemy za pomocą liftingu twarzy mogą występować już wcześniej, nawet w 40 roku życia. Przeciętnie jest to jednak wiek 50 lat i więcej.

Jakie są rodzaje liftingów twarzy?

Lifting twarzy jest pojęciem ogólnym i polega to na podniesieniu części twarzy, które na skutek grawitacji obniżyły się. Wybór okolic które poddajemy korekcie, zależy od wyboru pacjentki i stwierdzonych wskazań. Tak więc możemy mówić o liftingu środkowej części twarzy, kiedy z niedużych cięć podnosimy tylko cześć środkową i wygładzamy jedynie bruzdę nosowo – wargową, możemy wykonać pełen lifting, czyli i środkową część twarzy i dolną, korygując przy tym załamanie na linii żuchwy zwane potocznie chomikami. Możemy także wykonać lifting 1/3 twarzy wraz z szyją. Wbór techniki zależy od tego które elementy twarzy wyglądają w danym momencie najmniej korzystnie.

Czy po zabiegu zostają widoczne blizny?

Po liftingu twarzy blizny są mało widoczne, ponieważ większość cięć chirurgicznych prowadzona jest na owłosionej skórze głowy, natomiast fragment cięcia który jest na twarzy przebiega tuż przed małżowiną uszną na granicy okolicy skroniowej i policzka. Cięcia są schowane i pokryte przez naturalne bruzdy i fałdy. Tak więc po liftingu twarzy cięcia są praktycznie niewidoczne.

Rekonwalescencja

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, natomiast przebieg pooperacyjny jest stosunkowo dobry. Występują niewielkie dolegliwości bólowe i po kilku dniach możliwy jest powolny powrót do codziennej aktywności w warunkach domowych. Oczywiście aktywność sportowa czy praca fizyczna możliwe są dopiero po kilku tygodniach. Jeżeli mamy gładki przebieg pooperacyjny, to w zasadzie niewielki obrzęk i bardzo niewielkie krwiaki ustępują szybko. Jak zawsze prawidłowy przebieg pooperacyjny zależy od przestrzegania wszystkich zaleceń pooperacyjnych.

Jakie są alternatywne metody liftingu twarzy?

Lifting twarzy polega na przemieszczeniu tkanek głębokich twarzy w celu przywrócenia młodzieńczego wyglądu. Tak więc nie ma innych zabiegów którymi można uzyskać tak radykalna poprawę. Natomiast szeroko stosowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, wpływają głównie na kondycję skóry, a więc na to żeby była ona jędrna, gruba, dobrze nawilżona, elastyczna. Bardzo często mówi się o tzw. nieoperacyjnych liftingach twarzy, co jest zaprzeczeniem, ponieważ lifting to podniesienie twarzy, a jest to niewykonalne bez operacji. Natomiast trzeba podkreślić że– lifting twarzy dobrze jest uzupełnić zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, poprawiającymi kondycję skóry. Są to dwie, niezależne grupy zabiegów które znakomicie sie uzupełniają Nici liftingujące to nici które zaczepiają się w tkance za pomocą haczyków , Działanie polega na podniesieniu pewnych fragmentów twarzy i zakotwiczeniu na powięzi skroniowej czy w innych okolicach twarzy. Jest to jedna z metod alternatywnych które można zaproponować osobom z niewielkimi zmianami, i nie przekonanymi do rozległego zabiegu. Trzeba jednak podkreślić, że uzyskane wyniki nie będą tak trwałe jak w przypadku liftingu chirurgicznego.

Rejestracja

Najnowsze wpisy