Zwiotczenie skóry występuje nie tylko na twarzy i brzuchu, ale może dotyczyć także kończyn górnych i dolnych. Zwiotczenie może pojawiać się wraz z wiekiem lub po utracie wagi ciała. Pojawiające się fałdy skórno – tłuszczowe i zmarszczki czynią wygląd kończyn nieestetyczny. Na plaży lub w czasie zajęć sportowych wygląd obwisłej skóry jest krępujący. Nieestetyczny wygląd ramion jest problemem, kiedy ubieramy suknie z odkrytymi ramionami. Wykorzystując możliwości chirurgii nieestetyczne fałdy skórno – tłuszczowe można wyciąć przywracając kończynom smukły kształt i lepsze napięcie skóry.
Umiejscowienie blizn po plastyce ramion i ud
Cięcia chirurgiczne wykonuje się w miejscach, mało widocznych, tak aby blizny znajdowały się na przyśrodkowych powierzchniach kończyn.
Rekonwalescencja
Szwy usuwa się zwykle między 7 a 10 dobą po operacji. Zależy to od przebiegu gojenia i rozległości zabiegu. W celu lepszego modelowania tkanek może zachodzić konieczność stosowania opatrunków uciskowych przez około sześć tygodni, podobnie jak po plastyce brzucha czy liposukcji. Przebieg pooperacyjny jest mało bólowy. Operację można wykonać w dowolnym wieku, zarówno u osób młodszych jak i starszych.
Zabieg a redukcja cellulitu
Plastyka ud usuwa pozwala przede wszystkim na usunięcie nadmiaru obwisłej skóry i tkanki tłuszczowej układającej się w postaci nieestetycznych fałdów. W związku z tym jeżeli mamy cellulit na całym obszarze uda, to niestety nie należy spodziewać się że zniknie on z całego obszaru kończyny. Do redukcji takich deformacji przeznaczone są inne zabiegi, które obejmą całą powierzchnię uda. Proponuje się różne rozwiązania zarówno liposukcję jak i techniki laserowe a nawet masaże. Postępowanie trzeba dostosować indywidualnie do rodzaju i rozległości zmian jakie stwierdzamy u konkretnej osoby.