Warsztaty z chirurgii estetycznej

W Poznaniu odbyła się kolejna edycja warsztatów z chirurgii estetycznej

W dniach 14 – 15 maja 2021 r. w Mandala Beauty Clinic w Poznaniu odbyła się kolejna edycja warsztatów z chirurgii estetycznej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Tematem był lifting twarzy.

Program obejmował wykłady z zakresu anatomii twarzy, oraz technik operacji. W drugi dzień wykładowcy wykonywali pokazowe operacje liftingowe twarzy.

Słuchaczami byli lekarze w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej lub po jej zakończeniu. Jednym wykładowców był prof. Piotr Prowans.

Przedstawił wykład na temat anatomii nerwu twarzowego zwracając uwagę na sposoby ochrony nerwu w czasie preparowania tkanek. Teorię uzupełniały zdjęcia wykonanych przez profesora preparatów anatomicznych, oraz zdjęcia z wykonywanych przez niego zabiegów. Następnego dnia prof. Prowans operował pacjentkę wykonując lifting twarzy i szyi.

Uczestnicy warsztatów oglądali zabieg za pośrednictwem kamer filujących pole operacyjne. Możliwość komunikacji z operatorem zapewniał system mikrofonów.

Rejestracja

Najnowsze wpisy