Możliwości rekonstrukcji piersi u pacjentek po przebytej mastektomii

Profesor Piotr Prowans

Profesor Prowans poprowadził wykład na temat możliwości rekonstrukcyjnych piersi u pacjentek po przebytej mastektomii. Konferencja odbyła się w Łukęcinie z okazji Jubileuszu 25 – lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Podczas swojego wystąpienia, profesor Prowans skupił się na zasadach i technikach rekonstrukcji piersi, wskazaniach do zabiegu, powikłaniach oraz przyszłych możliwościach medycyny w zakresie odtwarzania piersi.

Czytaj dalej


Wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło poinformować, że profesor Piotr Prowans został wyróżniony w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”, jako specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

Czytaj dalej


Usunięcie wiotkiej skóry po redukcji masy ciała (operacje post-bariatryczne)

Otyłość staje się chorobą cywilizacyjną, jest przyczyną wielu chorób obniżających wydolność fizyczną i prowadzi do przedwczesnych zgonów. Z tego powodu bardzo dużo uwagi poświęca się operacyjnym metodom redukcji wagi ciała. Wykonanie odpowiedniej operacji w połączeniu z dyscypliną dietetyczną chorego umożliwia powrót do prawidłowej wagi ciała.

Czytaj dalej


Kampania „Piękna kobieta” – darmowe konsultacje medyczne w klinice Sonomed

5 marca w klinice Sonomed w Szczecinie odbędzie się kolejna biała sobota.

„Piękna Kobieta” – tak brzmi hasło przewodnie tej kampanii, bowiem tym razem skierowana jest ona głównie do pań, które chciałyby poprawić swoją urodę.

Czytaj dalej


Kursy z mikrochirurgii i chirurgii ręki

W 2016 roku w maju i czerwcu Profesor Piotr Prowans będzie prowadził kursy z mikrochirurgii oraz chirurgii ręki dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej. Program kursu obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne wymagane do specjalizacji.

Czytaj dalej