XVII zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Na zdjęciu: Prof. Piotr Prowans wraz z zespołem Kliniki Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Ogólnej na Sali obrad na tle logo XVII zjazdu.

W dniach 10 – 12. 10. 2019 odbył się w Poznaniu XVII zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej z udziałem członków Towarzystwa, oraz gości zagranicznych. W trakcie obrad przedstawiono prace badawcze, kliniczne, oraz opisy przypadków. O wartości naukowej i edukacyjnej stanowiło nie tylko wysłuchanie prac, ale także liczne dyskusje prowadzone poza obradami. Czytaj dalej


Visegrad Plastic Surgery Conference w Polanicy Zdrój

Prof. Piotr Prowans uczestniczył w niezwykle prestiżowym wydarzeniu jakim była Visegrad Plastic Surgery Conference w Polanicy Zdrój. Profesor wypowiadał się m. in. na temat wykorzystania mikrochirurgii w chirurgii plastycznej.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

„Różowa Plaża” w Ustce

W sobotę 11.08.2018 w Ustce odbyła się impreza „Różowa Plaża” organizowana przez fundację OmeaLife – Rak piersi nie ogranicza. Fundacja ta zajmuje się edukacją kobiet w zakresie rozpoznawania i leczenia raka piersi, oraz szeroko pojętą promocją zachowań zdrowotnych. Przez cały dzień specjaliści z różnych dziedzin medycyny udzielali porad pacjentkom. Specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej reprezentował prof. Piotr Prowans, a psychoterapeutów – mgr Małgorzata Prowans. Czytaj dalej


Lubelskie Forum Chirurgii Piersi

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku w Lublinie odbyło się Lubelskie Forum Chirurgii Piersi.

Jest to coroczna interdyscyplinarna konferencja poświęcona najnowszym zagadnieniom związanym z nowotworami piersi, diagnostyką, oraz leczeniem rekonstrukcyjnym. Konferencja gromadzi specjalistów z chirurgii plastycznej, onkologii, chemioterapii, radiologii, patomorfologii, oraz innych dziedzin medycyny związanych z leczeniem chorób piersi.

Czytaj dalej


Możliwości rekonstrukcji piersi u pacjentek po przebytej mastektomii

Profesor Piotr Prowans

Profesor Prowans poprowadził wykład na temat możliwości rekonstrukcyjnych piersi u pacjentek po przebytej mastektomii. Konferencja odbyła się w Łukęcinie z okazji Jubileuszu 25 – lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Podczas swojego wystąpienia, profesor Prowans skupił się na zasadach i technikach rekonstrukcji piersi, wskazaniach do zabiegu, powikłaniach oraz przyszłych możliwościach medycyny w zakresie odtwarzania piersi.

Czytaj dalej


Wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło poinformować, że profesor Piotr Prowans został wyróżniony w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2015/16”, jako specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

Czytaj dalej


Usunięcie wiotkiej skóry po redukcji masy ciała (operacje post-bariatryczne)

Otyłość staje się chorobą cywilizacyjną, jest przyczyną wielu chorób obniżających wydolność fizyczną i prowadzi do przedwczesnych zgonów. Z tego powodu bardzo dużo uwagi poświęca się operacyjnym metodom redukcji wagi ciała. Wykonanie odpowiedniej operacji w połączeniu z dyscypliną dietetyczną chorego umożliwia powrót do prawidłowej wagi ciała.

Czytaj dalej


Kampania „Piękna kobieta” – darmowe konsultacje medyczne w klinice Sonomed

5 marca w klinice Sonomed w Szczecinie odbędzie się kolejna biała sobota.

„Piękna Kobieta” – tak brzmi hasło przewodnie tej kampanii, bowiem tym razem skierowana jest ona głównie do pań, które chciałyby poprawić swoją urodę.

Czytaj dalej


Kursy z mikrochirurgii i chirurgii ręki

W 2016 roku w maju i czerwcu Profesor Piotr Prowans będzie prowadził kursy z mikrochirurgii oraz chirurgii ręki dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej. Program kursu obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne wymagane do specjalizacji.

Czytaj dalej